הביתה, הביתה
     
כתבות | Live | לוח הופעות | ספיישלים | מגזין | כותבים | ז'אנרים | לייבלים | קישורים | ארכיון רשימת דיוור | ארכיון חדשות | FAQ | פולארויד | פורומים | RSS
       
מתוך: Rock
crosby, stills, nash & young :: four way street
atlantic, 1971    [אלבום]
4 Way Street היה ונשאר אחד מהאלבומים החיים הגדולים בכל הזמנים, והיותר מושלמים של החבורה הזאת. CSN&Y הולכים כאן על הגבול הדק שבין הקאנטרי הכבד לקליפורני הנעימי, ואם אמרתם שורשים - אז דעו לעצמכם שבלי CSNY, לא היו לנו לא נשרים ולא מלון קליפורניה
מאת: HoLLeR בתאריך 06/05/03

קישוריקו
שתף

עוד מאותו סיגנון
paradise lost
draconian
times
white zombie
la
sexorcisto:
devil music,
vol. 1
mazzy star
so tonight
that i might
see
alanis
morissette

flavors of
entanglement
black rebel
motorcycle
club

howl
the penguin
cafe
orchestra

music from
the penguin
cafe
חדשים על השרת
the cardigans
long gone
before
daylight
deathspell
omega

fas - ite,
maledicti, in
ignem
aeternum
the trees &
the bees

the trees &
the bees
נעם רותם
ברזל ואבנים
tammy
scheffer

wake up, fall
asleep
imani coppola
the black &
white album
 
ביקורת אקראית
הכה את השרת וקבל ביקורת אקראית ממבחר הביקורות בשרת.

לא כולנו מכירים את הכל, אבל לך תדע, אולי יצא לך שווה.

דירוג המבקר: 9    דירוג הגולשים: 9.2 (5 מדרגים)

בין הקאנטרי הכבד לקליפורני הנעימי   מתוך פרוייקט שורשים
רוצים גם?
דיוויד קרוסבי היה חבר בבירדז; סטיבן סטילס פיזז בבאפלו ספרינגפילד; גראהם נאש היה פליט ההוליז הבריטית. שלושתם נפגשו בחדר המגורים של מאמא קס המנוחה - ושם גבירותיי ורבותיי (זה הולך להיות שנוי במחלוקת - אז זהירות!), ב-1969 נולדה הסופר גרופ הראשונה, ב''סופר'' הידיעה. בסיבוב ההופעות הראשון הצטרף ניל יאנג, ועם הרביעיה המופלאה הזו עשיתי את צעדיי הראשונים כעולל מוזיקלי.
כשחברי לכיתה ג' שרו בציבור:

B-I-N-G-O!!!

שרתי אני לקול צהלות השמחה של הורי שהורישו לי את התקליט:

C-S-N-&-Y!!!

הרביעייה הזאת, למי שלא מכיר, דגלה בהרמוניות הקוליות המתוקות (עד כדי כך שהן מאיימות לעשות לך חורים בשיניים), והביאה לעולם את המחויבות הפוליטיתפטריוטיתאקולוגיתצדקנית, וגם את הצליל המתכתי הזה של הגיטרות האקוסטיות - ולאלו לא קמה תחרות עד היום.

Four Way Street מ-1971 הוא אלבום כפול שהוקלט בהופעה חיה. הוא נחלק לסט אקוסטי וסט חשמלי ומביא את CSNY באחת מנקודות הפסגה שלהם. הם ממוקדים בצורה נדירה ומבולגנים בצורה יוצאת דופן.

והנה מאמר מוסגר - טלנובלה, אם תרצו: סטילס ויאנג היו שני מוזיקאים מתוסכלים וחסרי בית - המכוניות שלהם נפגשו ברמזור ויחד הם הקימו את האמ' אמא של זרם הפולק רוק הקליפורני - ''באפלו ספרינגפילד''. הבעיה היא שאם תשימו את סטילס ויאנג בחדר סגור... יודעים מה, עזבו חדר סגור... גם אם תשימו אותם בשדה פתוח הם כבר ידאגו לעלות אחד לשני על העצבים. ככה שכמו שבאפלו קמה, ככה היא התפרקה, וככה היה גם החיבור הרעוע של יאנג עם CSN.

עכשיו מה קשור? חלק אדיר מהאלבום הזה מוקדש למלחמת אגו בין יאנג לסטילס, נראה שאם יאנג נותן איזה וואחד שיר, אז האגו של סטילס ייתן כפליים - מה שקורה הוא כור היתוך אטומי בין הרביעייה. יאנג שר כאן את ''Cowgirl in the sand'' (כשלעצמו אחד מחבלי הלידה של הגראנג') ונותן אותו בביצוע אקוסטי יפהפה, סוחט דמעות ובלוטת לימפה, כמו רק שניל יאנג יודע, וגם נידמה לי שניל יאנג לא ידע עד אז שהוא מסוגל לכך... (בעצם, אם לא שמעתם את הביצוע הזה של Cowgirl נראה לי שחייכם טרם התחילו).

או אז מחזיר לו סטיב ביצוע אנרגטי וסוחף של המנון שנות השישים, ''For what its worth'' של באפלו, וגם דואג להטיף לקהל ב-''Love the one you with'' מאלבום הסולו הנפלא שלו, (שימו לב, אריק קלפטון וג'ימי הנדריקס מנגנים שם תחת שמות בדויים). בסוף יאנג נותן איזה נוק אאוט עם שיר חדש שלדבריו ''בטוח יכניס אתכם לדיכאון'' כששמו, למרבה האירוניה וקול צחוקו המתפרץ של הקהל, ''אל תיתן לזה להכניס אותך לדכאון'' (''Don't let it bring you down'' האלמותי).

אבל כשהחלק האקוסטי ניגמר - שימו תקליט 2 וקבלו ביצוע של שלוש עשרה דקות ל-''Southern Man'', שבו נילי וסטיבי מג'מג'מים כאוות נפשם ונלחמים אחד בשני בגיטרות החשמליות - ואיך שזה נשמע! ללקק את האוזניים! (קינקי!) אם לא הספיק לכם, אז הבונוס הכי גדול של התקליט הוא הביצוע היחידי של יאנג ל-''Ohio'', שיר שנכתב במשך ארבע שעות, בתגובה לטבח הסטודנטים באוניברסיטת קנט באוהיו על ידי שליחיו של ניקסון.

מה עוד? גראהם נאש החמודי שר כמה שירים חמודיים ומרגשיים, דיוויד קרוסבי היה ונשאר פקעת שיער, וכולם ביחד סוחטים את מיתרי הקול ב-''Teach your children'' הצדקני, או ''Chicago'' העירוני, ועד ל-''Carry On'', שמפיח תקווה בקהל שאוטוטו חוזר הביתה.

Four Way Street היה ונשאר אחד מהאלבומים החיים הגדולים בכל הזמנים, והיותר מושלמים של החבורה הזאת. CSN&Y הולכים כאן על הגבול הדק שבין הקאנטרי הכבד לקליפורני הנעימי, ואם אמרתם שורשים - אז דעו לעצמכם שבלי CSNY, לא היו לנו לא נשרים ולא מלון קליפורניה.

אתם חייבים אותו לעצמכם, תוכלו לרכב איתו על סוסים, לנסוע איתו במדבריות אמריקה, הוא יהיה החבר הטוב ביותר שלכם כשתקימו מדורה בלב השממה והוא יגרום ללב האורבני והאפלולי שלכם להפוך לפיסת קאנטרי ירוקה עם אוויר צח. הכי טוב לכאלה שמעשנים - זה מנקה את הריאות.
שתף
אלבומים קשורים:

אמנים קשורים:

סגנונות נוספים:

מה קורה פה?  | עזרה  | מדיניות השרת  | כתוב לנו  | site developed by me&him
our friends: tve.co.il  |  fisheye.co.il
כל הזכויות שמורות hasharat.co.il ©