הביתה, הביתה
     
כתבות | Live | לוח הופעות | ספיישלים | מגזין | כותבים | ז'אנרים | לייבלים | קישורים | ארכיון רשימת דיוור | ארכיון חדשות | FAQ | פולארויד | פורומים | RSS
       
מתוך: Rock
monster magnet :: powertrip
a&m, 1998    [אלבום]
MM הפכה לאגדה לא קטנה בניו-ג'רזי, בזכות הופעות ההארדקור ההזויות והאלימות שלהם במועדוני האופנוענים הרבים באזור; במיוחד בגלל ההרגל הקבוע שלהם לטבל את המשקאות של הצופים במגוון תופינים פסיכו-אקטיביים מכל הבא ליד
מאת: יוגב ליפכין בתאריך 08/07/03

קישוריקו
שתף

עוד מאותו סיגנון
queen
a day at the
races
tom waits
alice
blonde
redhead

in an
expression of
the
inexpressible
guitar wolf
planet of the
wolves
why?
eskimo snow
the stone
roses

the stone
roses
חדשים על השרת
the cardigans
long gone
before
daylight
deathspell
omega

fas - ite,
maledicti, in
ignem
aeternum
the trees &
the bees

the trees &
the bees
נעם רותם
ברזל ואבנים
tammy
scheffer

wake up, fall
asleep
imani coppola
the black &
white album
 
ביקורת אקראית
הכה את השרת וקבל ביקורת אקראית ממבחר הביקורות בשרת.

לא כולנו מכירים את הכל, אבל לך תדע, אולי יצא לך שווה.

דירוג המבקר: 8    דירוג הגולשים: 8.5 (2 מדרגים)

powertrip
רוצים גם?
''Power''
(1) ability to do or act - יכולת לבצע
(2) faculty of body and mind - מד פיזי כושר,
(3) strength, force - עוצמה בתחומים שונים
(4) energy that can be used for work - כוח, אמביציה בעבודה
(5) control, authority - סמכות, שליטהדייב ויינדורף יליד ניו-ג'רזי ארץ הביצות, מאד-מאד אהב סמים, כמו הרבה אנשים בני-המחזור שלו. הוא אהב כל דבר שקשור בהם, את הצבע שלהם, את הריח שלהם, והכי חשוב איך שהמילה הזאת מתגלגלת לו על הלשון, תרתי-תי משמע.

בצעירותו (ועוונותיו), בימים שמייקל ג'קסון שלט במצעדים, הוא השלים לעצמו הכנסה על תקן של סוכן נרקוטיקה בכיר ומוצלח. לא מכוונת זדוניות של הרעלת הנוער חס חלילה, אלא בשביל שתמיד תהיה לו עצמו סטיפה זמינה לקריז פתאומי. וכל זה עוד מבלי להיכנס לסיפורי החטיפה שלו ע''י חייזרים כשהוא היה ילד.


''Trip''
(1) falling, or making a false step - נפילה, צעד שגוי
(2) making an error - לטעות
(3) journey in small steps - לנוע בצעדים קטנים, הליכה נעימה
(4) experience resulting by hallucinatory Drug - ''טריפ''בסוף שנות השמונים התפתח לו אחד הזרמים האלימים והמופרעים שידעה אמריקה ברוק'נרול. שמו בעיתונאות היה ה''סטונר-רוק'', אמצעי הביטוי של דור הגועל והסמים המלוכלכים. יותר דומים לגרסת הספיד של הולווט אנדרגראונד מאשר לערסלי הפיס אנד לאב החמודים והמקובלים. מוסיקה שנוצרה ע''י צעירים מגוון ווייט-טראשי, שהיו יוצאים לתעלות מתחת לגשרים (בניו-יורק), או למדבריות (בלוס אנג'לס) כדי לקיים מסיבות מטאל-פסיכודלי ופוגו שבד''כ נגמר בפציעות גופניות הדדיות והתערבות משטרה מאסיבית, שהפעם באמת באה לעזור לאנשים...

סטונרים
אז איזה משמעות יש ל ''Powertrip'' בשבילכם?


מילי-שנייה לפני ה-''Voyage 34'' הפרטי שלו, קטע ויינדורף ידידנו את קריירת הפושר המצליחה שלו בעקבות עצתו המתבקשת של רופא המשפחה שלו. ד''ר נחמדי יידע אותו בפנים חמורות סבר שיש לו גוף שבנוי לתלפיות כמו מוסטנג שנת 67, אבל שגם מוסטנג תהפוך לסוסיתא אחרי שמאכילים אותה נונסטופ בחרא ושתן. וויינדורף, אימפולסיבי, דעתן ופלספן למכביר, נאלץ להוריד הילוך בעל-כורחו.

מאז, את החור שנפער אצלו הוא מילא בהפיכת להקת החלטורה שלו, Monster Magnet, שהוקמה ב-1990 מהרכבים שונים, כמו Shrapnel ו-Pinque Phloyid, למפעל החיים שלו במשרה מלאה.

MM הפכה לאגדה לא קטנה בניו-ג'רזי, בזכות הופעות ההארדקור ההזויות והאלימות שלהם במועדוני האופנוענים הרבים באזור; במיוחד בגלל ההרגל הקבוע שלהם לטבל את המשקאות של הצופים במגוון תופינים פסיכו-אקטיביים מכל הבא ליד.

המוסיקה של MM לאט- לאט הפכה לאחת מראשי החץ של קונטמפוררים אחרים (Masters of Reality, Fu Mancho ו-Kyuss), עם המוסיקה שתמיד פנתה לקו הדק הפסיכי בין האמונה העיוורת באלוקים של שליחיו המצורעים והמסוממים עלי אדמות, והדחף ל'פארטינג הארד' באלבומים המוקדמים שלהם, Spine of God ו Superjudge.

הדרך של MM נראתה ורודה ומגניבה, עד שנברמיינד הופיע והפך לסמכות השיפוטית הגבוהה ברוק בארה''ב. כל מה שהיה מזוהה עם פלאנל וקורט קוביין זכה לסיפוח אוטומטי ולהצלחה מסחרית (ע''ע סקרימינג טריס) או לחילופין, לגלות טוטאלית... ומה לעשות, Monster Magnet ממש לא היו הסמאשינג פאמפקינס.

האלבום השאפתני ביותר דאז של MM, Dopes to Infinity, זכה להתעלמות מוחלטת מהקהל ושלח את ווינדהורף סחוט, עייף וכואב לקפל את החבילה ולעבור לחיי פרישות בלאס וגאס, כדי להתנחם בידידיו הנרקוטיים והאלכוהוליים משכבר הימים.

בלאס וגאס קיבל ווינדהורף את ההשראה הגדולה של חייו מאז הסמים. כשהוא עד למאפייני הצבע (וצביעות) הכסף, האונס החברתי, והחלום האמריקאי המעוות של עיר החטאים האמריקנית, הוא תירגם את רגשותיו לשירים ולחנים שב-1998 הפכו לאלבום הפריצה של MM, ''Powertrip''.

כשהגראנג' סופסוף יצא מהתמונה, האלבום שהצליח לתת במה לחבורת הסטונרים הניו-ג'רזית הפך לסמן מופת בז'אנר, כשהפעם כבר היה מדובר על יצירה עמוקה ברמה פסיכודלית-פרוגרסיבית כמעט, כאילו היו הדודנים הפשיסטים של דרים ת'יאטר.

בתחפושת מפתה (אך מזויפת) של להקת מטאל, מאנסטר מאגנט חושפים את עולם האופל החברתי ש-Screaming Trees פחדו להתקרב אליו. הקטעים הבולטים הם: שיר הנושא, ''Crop Circle'' ו-''See You in Hell'' (ממש לא שיר מטאל!) שהופכים להתקפה מיסיונרית אנרגטית יורקת אש, שמסובבת את המאזינים לאחור ומשפדת להם את הפדרמה תוך כדי צחוק שטני ומרושע.

בחוברת שמצורפת לאלבום, מצולמת קאדילק מלאה בסמים ופרחות קליפורניות בניסיונות דריסה של כמרים ונזירות, ליד תמונות פולחן מצוירות של השטן ואלוהים, כשהלהקה עצמה צוחקת מהצד על האווילות. MM תמיד קיימו יחסים אמביוולנטיים עם השוכן במרומים ותמיד נתנו לו מקום של כבוד בשירים, ואפילו באלבום שלהם משנת 2000 ''God Says No''.

לכל מי שמתייאש מהגדרות מפולפלות, אין לי איך להסביר את הגדולה של ה-LP הזה, חוץ מהעובדה שהוא חרוט אצל הח''מ כסוג האלבומים שאפשר לשמוע מהתחלה ועד הסוף מבלי להתייאש, ולהזיע מאש שנדמה שהיא לא פחות מנשימתו של לוציפר עצמו.

MM המשיכו לייצר מוסיקה שהיום Queens of The Stone Age חיים ממנה יפה מאד.
אבל Powertrip היה הסנדק של תרבות המניפסט הדעתני, המלווה בריפים מפלצתיים שיכולים להפיל מהרגליים עדר של שוורים מוזרקי סטרואידים אנבולים, ולגרום לאורגזמות משולשות בגופן של נערות צעירות.


*כל התרגומים תודות למילון אוקספורד אנגלי-אנגלי-עברי.
שתף
אלבומים קשורים:

אמנים קשורים:

סגנונות נוספים:

מה קורה פה?  | עזרה  | מדיניות השרת  | כתוב לנו  | site developed by me&him
our friends: tve.co.il  |  fisheye.co.il
כל הזכויות שמורות hasharat.co.il ©